Druhy masáží

  • Relaxační masáž – základem je klasická masáž, do které přidávám kombinaci technik, které znám a umím, vše nastaveno podle přání a potřeb klienta. Vhodná pro relax svalů, prokrvení, jemnou detoxikaci. Cítíte-li unavené tělo, které potřebuje pauzu, je masáž jako dělaná pro Vás. Doporučuji na závěr dne. 
  • Hloubková masáž – postupem je velmi podobná relaxační, očekávejte ale vyšší tlak, hlubší a invazivnější promasírování Vašeho těla, můžeme se soustředit více na konkrétní místa, na která budeme působit hlouběji. Na závěr pak tlak postupně zjemňujeme a uvolněné napětí necháme z těla odejít. Doporučuji aktivním sportovkyním/sportovcům a osobám pod vlivem silného stresu. Masáž je oblíbená hlavně mezi muži.
  • AromaTouch – esence terapeutické kvality na své klienty již používám dlouho a často je přidávám do oleje dle aktuální potřeby klienta. AromaTouch je ale speciální technika, při které je aplikováno celkem 8 neředěných esencí na záda a chodidla tak, aby se vpily do konkrétně určených míst a zharmonizovaly celé tělo. Tento koncept byl vymyšlen odborníky, má velmi hluboké relaxační a harmonizační účinky, redukuje záněty a pomáhá imunitě.
  • Masáž lávovými kameny – máte-li studené končetiny, potřebu prohřát Vaše tělo. Jsou-li Vaše svaly ztuhlé, zvolte tuto masáž. Jedná se o relaxační masáž, při které bude Vaše tělo promasírovano horkým lávovým kamenem, který mu kromě tepla předá i svou energii, což je další s pozitivních účinků této příjemné masáže. Vhodná pro ženy i muže. ALE máte-li varixy nebo vysoký tlak, raději volte jiný druh masáže.
  • Reflexní masáž nohou – masáž celých dolních končetin, začínáme chodidly, na kterých promačkáme reflexní plošky (někdy poměrně bolestivé, ale na výslovné přání lze promačkávání lze), pokračujeme lýtky, stehny, až po hýžďové svaly. Masáž mají rády nohy sedící, stojící ale i ty, které po většinu dne pořád někde pobíhají… 
  • Indická masáž hlavy (mokrá / suchá) – začínáme tlakovou masáží, která uvolní velké zádové svaly, především trapézy a svaly na zadní straně krku. Postupně doplujeme až k hlavě, kterou promasírujeme, proklepeme i pohladíme :-). Součástí je i masáž obličeji, na kterém povolíme zbylé napětí. Masáž nejvíce ji oceníte, pokud denně namáháte oči, hlavu, pohybujte s v hlučném prostředí apod.
  • Rituál pěti elementů – chcete-li zažít absolutní relax a nechat Vaše tělo v duchu všech elementů nejprve splynout se zemí a tím se zklidnit, plout po rozbouřených vlnách i klidné vodě, prohřát vaše svaly ohněm – spálit veškerou zlobu a vztek v nich, odlehčit myšlenky a nechat je vzlétnout do oblak… doporučuji :-). Rituál kombinuje tlakovou masáž, relaxační masáže, masáže lávovými kameny a masáž hlavy.
  • Lymfatická masáž – pro těžké, oteklé končetiny, pro tělo, které potřebuje detoxikční kůru, dostat ze sebe nezdravé látky a také jako prevence. Rozprooudit v těle lymfu a nechat ji, aby z nás odvedla škodliviny je jednak očišťující pro naše fyziologické funkce, ale pevně spojen je tento proces i se zvýšením energie vůbec. 

 

  • Těhotenská masáž – mou cílovou skupinou jsou také těhotné ženy (v jakémkoli stadiu těhotenství). Tato masáž ještě více, než kdy jindy, o individualitě… nastavujeme vhodnou polohu těla (sed nebo leh, na boku či zádech,…), kterou případně častěji měníme, masírujeme vybranými oleji, pečlivě volíme i případně vonné esence apod. Masírujeme jemně větší plochou dlaně, příp. předloktím, především záda a paže, často předchází i masáž dolních končetin.
  •  Masáže dětí – vhodná pro děti od 4 do 15 let, volím jemné techniky, abych dítě spíše zklidnila. Příjemná je masáž pro děti rostoucí, které často svalíky cítí a příp. je bolí (u rychle rostoucích chlapců to bývá častější). Doporučuji na masáž dítko poslat PO sportovní aktivitě a menším jídle. Může se stát, že dítě na masáž nemá náladu, v takové případě odevzdávám zpět rodiči 🙂 (v takovém případě samozřejmě po rodiči nebudu chtít žádné penízky). 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *