O MNĚ

img_0138Pokud byste si o mně chtěli něco přečíst, tak zde má maličkost…

Jógou jsem byla na krátkou dobu pohlazena již ve 14 letech, nicméně tehdy jsem ji ještě nevnímala tak, jako je tomu dnes. Další setkání s yogou, které ale považuji za to hlavní, bylo období po zánětu mozkových blan před asi osmi lety. Tehdy mne z důsledků nemoci, hlavně únavového syndromu vyléčil sport, především yoga (tehdy jsem ji ke „sportu“ řadila), na začátku se jednalo o poweryogu.

Od roku 2009 aktivně masíruji, což můj přístup k tělu zjemnilo. V té době mnozí instruktoři yogy ve městě své lekce „zpomalovali“, a právě ti mne začali více vyhovovat a inspirovat. Přirozenou cestou jsem se tak dostala k jemné yoze a byla jsem ovlivněna i yogovou terapií.

Jóga pro mě představuje možnost ocitnout se na jarní louce a bez starostí nad ní létat jako krásný barevný motýl, nechat se ohřívat sluncem, mít radost z každé květiny a čerstvého vzduchu, poslouchat zpěv ptáků a zvuky, které vydávají cvrčci a mouchy. Ráda cvičím ráno, načerpám tím energii na celý zbytek dne, ve kterém se cítím lehčí a na lidi kolem sebe se nenásilně usmívám. Skvělé je sdílet tuto radost ve skupině lidí, kteří se nebojí ráno vstát.

Z jógových učitelů si nejvíce cením Jarušky Sedláčkové, její stránky najdete zde a Lenky Kýrové díky které jsem s jógou vůbec začala a která mne nevědomky přivedla i k Feldenkraisově metodě.

V současné době absolvuji mezinárodní tréning Feldenkraisovy metody, při kterém se setkávám s dalšími inspirativními lidmi, mezi nimi mne nejvíce oslovili a na mé cestě posunuli: Donna Ray, Sasha Krausnecker a Alan Questel.